Nie każdy producent skórzanej galanterii potrafi rzeczywiście dobrze zadbać o jakość swoich produktów. To klient musi wiec nauczyć się odróżniać rzeczy marnej jakości od tych, które naprawdę są warte swojej ceny. Jak to robić? Otóż najlepsze torebki damskie skórzane zawsze będą wyróżniać się pewnymi podstawowymi cechami. Są one wyznacznikiem ich wysokiej jakości. Trzeba więc zwrócić na nie uwagę, aby koniec końców wysunąć wniosek, czy dana torebka rzeczywiście będzie warta zakupu, czy może lepiej ją sobie odpuścić i poszukać czegoś innego.

Klienci na zakupach muszą mieć się na baczności. Zwłaszcza w momencie, gdy zależy im na pozyskaniu bardziej luksusowego wyrobu, wykonanego właśnie z prawdziwego naturalnego materiału – w omawianym przypadku będzie to skóra. Niestety na naszym rynku nie brakuje podróbek. Mniej uczciwi producenci próbują zarabiać na naiwnych klientach i proponują im torebki skórzane w niezwykle atrakcyjnych cenach, w których jednak tak naprawdę atrakcyjna jest tylko cena, bo z prawdziwą skórą nie mają one zbyt wiele wspólnego. Renomowana marka na coś takiego nigdy sobie nie pozwoli. Zawsze bezpieczniej więc sięgać po skórzane torebki damskie znanych i powszechnie lubianych producentów, zwłaszcza jeśli nie ma się zbyt dużej wiedzy na temat skórzanej galanterii i nie potrafi się odróżnić prawdziwej skóry od tej sztucznej. Podróbki są prawdziwą plagą dzisiejszych czasów. Obecnie trafiają one nawet do sklepów stacjonarnych, dlatego nie jest wcale powiedziane, że tylko w Internecie można się na nie natknąć.

Inną rzeczą, którą też wypadałoby sprawdzić, będzie kraj pochodzenia materiału. W tym momencie za jeden z bardziej luksusowych materiałów uznaje się naturalną skórę sprowadzaną z Włoch, dlatego w nią wypadałoby celować, jeżeli marzy się o pięknej i gatunkowej torebce skórzanej. Ten kraj pochodzenia materiału powinien być jawny. Jeżeli klient o niego spyta, powinien otrzymać szczegółową odpowiedź na temat sposobu wykonania produktu i przede wszystkim jego składu.