Polskie góry ściągają do siebie rzesze turystów bez względu na porę roku. Zimą stanowią miejsce, w którym oddać się można licznym sportom, a latem kuszą swoim pięknem. Tłumy turystów zmierzających w kierunku polskich tatr nikogo nie dziwią, podobnie jak systematycznie pojawiające się informacje o akcjach ratunkowych nierozważnych turystów. Nasze góry są jednak jak przejażdżka rowerem z dodatkowymi kółkami, jeżeli porównać je do tych najniebezpieczniejszych gór świata!

Annapurna.

Ten górski szczyt położony jest w malowniczym Nepalu. O ile może zadziwiać swym pięknem, to o wiele bardziej szokuje niebezpieczeństwem, jakie czyha na śmiałków, którzy pragną zdobyć szczyt Annapurna, której wysokość wynosi 8091 m. Podchodząc do sprawy statystycznie, ponad 40% prób zdobycia tego szczytu zakończyła się śmiercią.

Nanga Parbat.

Nanga Parbat, czy też naga góra, gdyż tak można dosłownie przetłumaczyć jej nazwę na język polski, została po raz pierwszy zdobyta dopiero w 2016 roku. Nanga Parbat zajmuje dziewiąte miejsce w czołówce najwyższych gór świata. Jest jednocześnie jedną z najbardziej wymagających pod względem wspinaczki. Wysokość Nanga Parbat to aż 8125 m. Zagrożenia, które czekają na śmiałków pragnących zdobyć jej szczyt, to między innymi częste lawiny. Do 2003 roku odnotowano 200 prób zdobycia szczytu, z czego aż 61 wspinaczy odniosło śmierć.