Co ma do zaoferowania Polska pod względem turystycznym? Wiele, a mimo to – najczęściej wybieranym kierunkiem turystów są Mazury, Polskie morze czy góry, a lista potencjalnych atrakcji jest znacznie obszerniejsza. Przepiękne miasta, zabytki historyczne i architektoniczne… czy wybryki natury, a może działania kosmitów? Czyli o nietypowych atrakcjach turystycznych, które warto zwiedzić!

Krzywy las w województwie pomorskim.

Krzywy las to istny ewenement, a przez niektórych otwarcie nazywany jest wybrykiem natury. Jego nazwa ma odzwierciedlenie rzeczywistości, w tym lesie rosną bowiem drzewa, których pnie są w niezwykłym stopniu powykręcane. Co ciekawsze, nie są to pojedyncze drzewa, a ponad 100 sosen o tak nietypowym kształcie. Dotychczas nie ustalono, co sprawiło, iż te drzewa przybrały taki fantazyjny wygląd. Krzywy las znajduje się w miejscowości Nowe Czarnowo.

Mosty w Stańczykach.

Te pokaźnej wielkości wiadukty kolejowe zostały wybudowane w roku 1917. Podczas drugiej wojny światowej odgrywały istotną rolę dla armii niemieckiej, transportowano nimi między innymi zaopatrzenie czy materiały budowlane. W Stańczykach znajdują się dwa, świetnie zachowane mosty. Ich długość wynosi 200 metrów, a wysokość – 36. Oprócz ciekawej atrakcji turystycznej, na te mosty hucznie ściągają również fani skoków na bungee.

Góry Sowie i kompleks Riese.

Góry Sowie położone są w województwie dolnośląskim. Przez lata wokół nich wyrosło wiele mitów i legend, głównie po drugiej wojnie światowej. To właśnie w górach światowych Niemcy ukryć mieli słynny złoty pociąg. W tych górach znajduje się także zagadkowy kompleks podziemnych budynków Riese. Do dzisiaj historycy nie są całkowicie pewni, jaką rolę miał pełnić ten kompleks. Nie jest nawet dokładnie znana jego wielkość, ponieważ wszelkie mapy zaginęły, a część tunelów wciąż pozostaje nieodkryta.