Mówiąc o luksusowych rejsach, zdecydowana większość osób ma przed oczami Titanica. Panie oraz panów ubranych w eleganckie stroje, spożywając kolację przy muzyce wygrywanej przez orkiestrę.

Dzisiaj takie rejsy również się odbywają po najróżniejszych wodach. Do wyboru są różne rejsy luksusowe, jakie pozwalają na niezwykle przyjemne doznania.

Najbardziej ekskluzywne rejsy

Oferty wyjazdowe ze statkiem w tle, można aktualnie znaleźć online, dokonując wszystkich formalności związanych z rezerwacjami i opłatami.

Jakie rejsy można zaliczyć do najbardziej luksusowych? Oto 3 przykłady:

  1. The Ritz-Carlton Yacht Collection – najbardziej luksusowy komercyjny jacht na świecie, który został oddany do użytku w 2021 roku. Na pokładzie znaleźć można 149 luksusowych apartamentów, jakie dzieli się na sześć kategorii. Łącznie, goście mają do dyspozycji aż osiem poziomów jachtu. Oprócz tego, do dyspozycji są również takie miejsca, jak salon piękności, klub dla dzieci, pralnia, siłownia i sala fitness. W serwisie bogacze.pl opublikowano artykuł na ten temat, pod tym linkiem: https://www.bogacze.pl/10-dni-z-the-ritz-carlton-yacht-collection-najbardziej-luksusowa-wycieczka-swiata/.
  2. Queen Mary II – 345 metrów długości, 41 metrów szerokości oraz 72 metry wysokości. Matką chrzestną statku jest sama Królowa Elżbieta II. Na jeden raz, w rejsie może uczestniczyć ponad 2600 gości oraz załoga. Statek miał okazję do tego, aby już ponad 200 razy przepłynąć Atlantyk. Wybiera się on do takich krajów, jak Afryka, Dubaj, Australia, Nowa Zelandia, Karaiby czy Wyspy Kanaryjskie.
  3. Oasis Of The Seas – 362 metry długości, 72 metry wysokości, 47 metrów szerokości. Łącznie można znaleźć tutaj szesnaście poziomów. Na jeden raz w podróż może wybrać się 6630 pasażerów plus załoga. Do dyspozycji jest 2700 luksusowych apartamentów.