Groomer to stosunkowo nowy zawód, który jednak cieszy się ogromną popularnością nie tylko na świecie, lecz także w Polsce – odnotować możemy coraz to większą liczbę zakładów fryzjerskich przeznaczonych dla psów na terenie naszego kraju. Usługi oferowane przez groomera nie ograniczają się jedynie kwestii estetycznych, lecz również zdrowotnych. Podpowiemy więc, co do zaoferowania mają fryzjerzy dla psów i czy warto do nich zawitać z naszym pupilem.

Czym zajmuje się groomer?

Choć groomer i psi fryzjer to nazewnictwo, które stosowane jest zamiennie, jego rola nie ogranicza się jedynie do strzyżenia sierści naszego czworonoga. Profesjonalny groomer zajmuje się także specjalistycznym czyszczeniem skóry, uszu, oczu czy nawet jamy ustnej naszego pupila.

Dlaczego warto skorzystać z usług psiego fryzjera?

Przede wszystkim dlatego, że sierść każdego czworonoga wymaga regularnej pielęgnacji i czyszczenia. Nie zawsze jesteśmy sprostać temu wyzwaniu w warunkach domowych, a czasem zwyczajnie nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Sierść zwierzęcia, która nie jest odpowiednio pielęgnowana, może stać się siedliskiem różnych bakterii, a to z kolei przekłada się na problemy skórne. Co równie istotne, niektóre rasy psów wymagają regularnego strzyżenia – na przykład długowłose sznaucery czy pudle.