Dla wielu osób pies jest nie tylko domowym pupilem, lecz najlepszym przyjacielem i członkiem rodziny. Nie ukrywajmy – perspektywa rozłąki z naszym czworonogiem byłaby doświadczeniem niezwykle bolesnym. Zdarzają się w końcu sytuacje, że pies zwyczajnie ucieknie lub się zagubi – powodów może być wiele, od zwykłego zaciekawienia czymś, po wywołanie panicznego strachu. Zaczipowanie psa w znacznym stopniu ułatwia jego identyfikacje i ewentualne poszukiwania.
Przezorny zawsze ubezpieczony – korzyści z zaczipowania.
Konieczność zaczipowania psa nie jest nakładana na ich właścicieli przez Państwo. Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy zamierzamy opuścić granicę naszego kraju – konieczne jest wyrobienie paszportu dla naszego czworonoga, a jednym z warunków jest jego zaczipowanie. Pomijając kwestie czysto prawne, zaczipowanie psa może okazać się niezwykle pomocne w sytuacji, gdy nasz pupil się zgubi lub ucieknie. Jeżeli pies zostanie odnaleziony przez odpowiednie służby lub trafi do weterynarza, za pomocą specjalnego urządzenia dane zapisane na takim czipie mogą zostać w łatwy sposób odczytane, co więc oznacza, że jego identyfikacja i dotarcie do właściciela nie będzie stanowić większego problemu.
Jak wygląda czipowanie psa?
Zaczipowanie psa jest niezwykle prostym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem. Pod skórę zwierzęcia weterynarz wstrzykuje mu niewielki mikroprocesor, którego wielkość porównać można do ziarnka ryżu. Na takim czipie znajdują się nie tylko informacje dotyczące samego właściciela, a więc dane kontaktowe, nazwisko czy adres, lecz także przydatne informacje o samym pupilu, takie jak przebyte choroby. Usługa czipowania psa jest możliwa do zlecenia w praktycznie każdym gabinecie weterynaryjnym, a sam koszt jest stosunkowo niski, bowiem zazwyczaj wynosi około 100 zł.
Zaczipowanie psa to podstawa. Są to zwierzęta, które często się gubią i nie potrafią odnaleźć właściciela