Opryszczka to niezwykle uciążliwe zakażenie, które wpływa niekorzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale i zdrowie oraz samopoczucie. Nieleczona opryszczka może doprowadzić do poważnych schorzeń i chorób, jeżeli więc zauważymy jej pierwsze objawy, powinniśmy działać czym prędzej. Jak więc najskuteczniej pozbyć się opryszczki?

Skąd bierze się opryszczka?

Opryszczka wywoływana jest przez wirusa Herpes simplex 1, którego naturalnym nosicielem jest właśnie człowiek. Opryszczka objawia się w momencie, gdy nasz organizm jest osłabiony – sprzyjają więc temu okresy jesienne i towarzyszące nam wtedy liczne przeziębienia. Całkowite pozbycie się tego wirusa z naszego organizmu jest niemożliwe, natomiast można zmniejszyć wywołane przez niego objawy.

Co na opryszczkę?

By pozbyć się opryszczki, stosuje się leczenie miejscowe lub przyjmuje się leki przeciwwirusowe, które mają na celu zmniejszyć objawy wywołane przez wirusa. Wiele osób, chcąc pozbyć się opryszczki, sięga po naturalne i domowe sposoby, niezwykle popularne jest również stosowanie pasty na zęby celem. O wiele skuteczniejsze jest jednak stosowanie specjalnych preparatów dostępnych w aptece. Dodatkowo, chcąc przyspieszyć gojenie się zakażonego miejsca, można stosować maść cynkową.