Większość psów nie jest wybredna, jeżeli zbliża się pora karmienia. To też chętnie przyjmują wszystkie, oferowane przez swoich właścicieli smakołyki. Nieświadomie, a więc najczęściej z powodu braku odpowiedniej wiedzy, podając pewne produkty naszemu pupilowi, możemy mu zwyczajnie zaszkodzić. O ile wszyscy najpewniej zdają sobie sprawę z tego, że psu bezwzględnie nie wolno dawać czekolady, to dobrze jest także znać inne produkty, których w diecie psów należy unikać.

Warzywa strączkowe.

Choć wielu właścicieli psów może złapać się za głowę, to tak – psy chętnie spożywają warzywa. Oczywiście, psy są naturalnymi mięsożercami, to też próba przerobienia go na wegetarianina może być opłakana w skutkach. Nie oznacza to jednak, że psy nie jedzą warzyw – wręcz przeciwnie, dla wielu z nich są niezwykłymi przysmakami. Nie należy jednak podawać naszym czworonogom warzyw strączkowych, a więc grochu, fasoli, ciecierzycy, bobu czy soczewicy. Te warzywa mogą spowodować u psa bolesne wzdęcia, czy nawet doprowadzić do skrętu żołądka. Bez większych obaw możemy karmić naszego psa marchewkami, pomidorami, brokułami czy burakami.

Pestki owoców.

Pestki takich owoców, jak jabłka, brzoskwinie czy wiśnie również stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla psów. Dobrze jest więc zostawiać tego rodzaju odpadki w miejscach, do których pies nie będzie miał dostępu. Psów nie wolno również karmić winogronami ani rodzynkami, które mogą wywołać u niego zatrucie pokarmowe. Należy także pamiętać o różnego rodzaju produktach mlecznych – ogromna ilość psów ma zwyczajnie nietolerancję laktozy.