Jezior w Polsce mamy pod dostatkiem, choć nie są rozłożone równomiernie na terenie kraju. Najwięcej jezior znajduje się nie na Mazurach, lecz na Pomorzu. Myśląc o Polskich jeziorach, najpewniej do głowy przychodzą nam Mazury – które jednak przegrywają pod względem ilości jezior w porównaniu do Pomorza. Na Mazurach znajdują się jednak największe jeziora w Polsce – i tym samym – najpopularniejsze w całym kraju.

Śniardwy.

Śniardwy – czyli istne ukoronowanie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to największe jezioro w Polsce, które co roku ściąga do siebie ogromną ilość turystów i żeglarzy. Śniardwy poszczycić się może nie tylko wielkością, ale niepowtarzalnym klimatem – jest to zdecydowanie jedno z piękniejszych jezior w naszym kraju.

Niegocin.

Jezioro Niegocin to jedno z trzech największych jezior na całych Mazurach. Stanowi istny rarytas dla wszystkich fanów żeglugi, gdyż sieć licznych kanałów zapewnia połączenia z innymi, pobliskimi akwenami. Niegocin położony jest nad Giżyckiem, bez problemu jednak można dostać się do Mikołajek, będących stolicą żeglarstwa, Węgorzewa czy Pisza.

Jezioro Czorsztyńskie.

Jest to sztucznie utworzony zbiornik wodny, który celem miało być zapewnienie ochrony okolicznych miejscowości przed powodziami. Obecnie jednak jest to jedno z popularniejszych miejsc będących celem wycieczek turystycznych. Jezioro to leży w malowniczej, pełnej dzikiej natury okolicy.