Impreza, od czasu do czasu, to nic złego – niemal każdy potrzebuje odrobiny rozrywki i możliwości swego rodzaju odetchnięcia od codziennych spraw i obowiązków. Zdarza się jednak, że na takich wydarzeniach alkohol zwyczajnie leje się strumieniami, a my – namawiani przez znajomych, czy też poprzez utratę umiaru – upijamy się do skrajnego wręcz stopnia. Co więc zrobić, gdy stan ten jest zwyczajnie uciążliwy, lub też na kolejny dzień mamy niezwykle ważne spotkanie, więc nie możemy sobie pozwolić na to, by nie być w formie?

O trzeźwieniu.

Niestety – nie wynaleziono jeszcze cudownego leku, za sprawą którego niemal momentalnie powrócilibyśmy do pełni sił. Rozmawiając więc o metodach na wytrzeźwienie, tak naprawdę mamy na myśli zminimalizowanie jego negatywnych skutków. Wszystko bowiem zależy od naszej wątroby, która odpowiedzialna jest za pozbycie się alkoholu – na szybkość tego procesu nie mamy jednak większego wpływu.

Jak zminimalizować negatywne skutki działania alkoholu?

Alkohol ma działanie moczopędne, a przy tym przyczynia się do ogólnego odwodnienia organizmu. Niezwykle ważne jest więc to, by dostarczyć mu odpowiednią ilość płynów – sprawi to również, ze i na drugi dzień objawy kaca nie będą na tyle silne.

Posiłek bogaty w węglowodany.

Na to, jak bardzo dotkliwe będą skutki zatrucia alkoholowego, wpływ ma wiele czynników. Między innymi to, czy był on spożywany na pusty żołądek. Dlatego przed samą imprezą dobrze jest zjeść posiłek bogaty w węglowodany, które sprawiają, że alkohol wolniej się wchłania. Podczas samego picia warto także sięgać po różnego rodzaju przekąski.