Tradycyjne zegarki są zauważalnie wypierane przez ich elektroniczne odpowiedniki, a więc Smartwatche. Jeszcze przed kilkoma laty wydawało się, że jest to zwyczajnie ciekawe, choć niezbyt przydatne urządzenie. Producenci jednak nie zaprzestali na laurach, a wydawane przez nich kolejne modele smartwatchy cechowały się nie tylko lepszymi właściwościami od poprzedników, lecz oferowały ogromną ilość przydatnych funkcji. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego smartwatcha – podpowiemy, co sprawia, że jest to przedmiot warty uwagi i swojej ceny.

Dla kogo przeznaczone są smartwatche?

Tego rodzaju urządzenia są przeznaczone dla wszystkich, bez względu od podejmowanej pracy czy aktywności. Nie ulega jednak wątpliwościom, że na ich funkcjonalności skorzystać mogą przede wszystkim sportowcy. Większość zegarków posiada specjalistyczną funkcję, umożliwiającą śledzenie funkcji życiowych, co zdaje się być szczególnie przydatne podczas wykonywanego treningu.

Jakie funkcje posiada typowy smartwatch?

Pomijając wspomniane funkcje umożliwiające śledzenie funkcji życiowych, większość tych zegarów ma do zaoferowania również możliwość odbierania połączeń i prowadzenia bezpośrednich rozmów. Na uwagę zasługuje również fakt, że coraz częściej producenci decydują się zaimplementować technologię NFC – która wykorzystywana jest przede wszystkim podczas płatności zbliżeniowych – oznacza więc to, że za wykonane zakupy jesteśmy w stanie zapłacić zwykłym przybliżeniem zegarka do terminala płatniczego. Przydatny jest także natychmiastowy dostęp do powiadomień i możliwości, które przesyłane są na nasz telefon komórkowy sparowany z zegarkiem.